stolní lampa

Pár tipů pro začátečníky na osvětlení do vašeho interiéru

 Kč
Ověřit dostupnost

Celý popis

Parametry

Základní tipy pro osvětlení domova

 • V každé místnosti lze využít několik tipů pro osvětlení interiéru. Pokud pro svůj prostor naplánujete vhodné uspořádání osvětlení, bude funkčnější a vytvoří tu správnou atmosféru.
 • Dvě hlavní kategorie osvětlení jsou přirozené a umělé. Téměř všechny návrhy interiérů budou zahrnovat použití umělého osvětlení. Tato elektricky napájená svítidla produkují světlo prostřednictvím žárovek, zářivek nebo diod LED (světlo emitujících diod).

stojací lampa

Přirozené světlo

 • Přirozené světlo pochází ze slunce nebo ze spalovacích zdrojů, jako jsou krby a svíčky. Denní světlo by mělo být zohledněno při navrhování místnosti, protože může být potřeba použít okenní úpravy, jako jsou žaluzie nebo závěsy, aby bylo možné světlo regulovat. Také měkké světlo, které vytvářejí svíčky a krby, dodá obývacím pokojům a jídelnám příjemnou záři.

Spotřeba energie

 • Kompaktní zářivky si získaly obrovskou popularitu jako snadný způsob úspory spotřeby energie a nákladů, protože se instalují stejně jako klasické žárovky.

Zvažte použití všech typů osvětlení

 

stropní osvětlení

Vliv na náladu

 • Osvětlení hraje velkou roli v užitečnosti a náladě místnosti. Tipem pro interiérový design, díky němuž prostor skutečně zazáří, je zajistit pokrytí všech tří úrovní osvětlení. Osvětlení se klasifikuje jako jedno z následujících:
 • Akcentové osvětlení - Tato světla slouží většinou k dramatickému dojmu, jako jsou stropní světla nebo bodová světla, která zvýrazňují umělecká díla a listnaté rostliny.
 • Obecné ambientní osvětlení - Hlavní světlo v místnosti pochází ze zapuštěných světel, lustrů, stojacích lampy nebo jiných stropních svítidel.
 • Pracovní osvětlení - je určeno ke čtení nebo práci, zahrnuje stolní lam/osvetleni-interieru/stolni-lampy a osvětlení pod skříňkami v kuchyni.

Zvažte využití místnosti

 • Kuchyně a technické prostory vyžadují jasné celkové osvětlení spolu s pracovním osvětlením pro pracovní desky a přípravné plochy. Obývací pokoje, pracovny a rodinné pokoje vyžadují lampy na čtení a nízké osvětlení pro sledování televize bez oslnění. Koupelny jsou nejlépe osvětleny svítidly namontovanými nad zrcadlem nebo po obou jeho stranách, aby se minimalizovaly stíny.

Trojúhelníkové vzory

 • Obecným pravidlem je používat při osvětlování prostoru trojúhelníkový vzor. V obývacím pokoji mohou být lampy umístěny na konzolovém stolku za pohovkou a na koncovém stolku u sedačky, zatímco stojací lampa je umístěna u křesla na čtení.

Stmívače

 • Vzhledem k tomu, že stmívače dodávají každému svítidlu univerzálnost, jsou jedním z nejlepších levných tipů na osvětlení interiéru. Stmívače umožňují jemně nastavit úroveň jasu a zároveň pomáhají šetřit energii a prodlužují životnost žárovek.

Maximalizujte pracovní osvětlení pomocí kolejniček

 • Dalším všestranným prvkem je kolejnicové osvětlení s několika žárovkami, které lze nasměrovat pro akcenty, úkoly nebo obecné použití.

 

Vytvořte čistý vzhled

 • Zapuštěná svítidla jsou skvělým řešením téměř pro každou místnost. Jedním z důvodů je, že tato svítidla jsou nízkoprofilová a stávají se integrovanými do stropu, čímž vytvářejí čistý vzhled. Navíc, pokud to váš půdní prostor dovolí, lze zapuštěná světla přidat kamkoli, abyste pokryli celou místnost. Další výhodou je jejich flexibilita při použití se stmívači a jako celkové nebo akcentové osvětlení.

Využijte přirozené světlo

 • Pokud vaše místnost potřebuje více přirozeného světla, přemýšlejte o instalaci úsporného trubkového střešního okna, například Solatube. Dalším způsobem, jak zvýšit intenzitu denního světla, je zavěsit naproti oknu zrcadlo, aby se přirozená záře automaticky zesilovala po celý den.

Autor článku: Jan Baláž  snímek obrazovky (143)

Název:
Pár tipů pro začátečníky na osvětlení do vašeho interiéru
Výrobce:
Zařazení:
SKU:
[kkstarratings]

Mohlo by se vám líbit

Další produkty z kategorie

Další produkty od značky

Podívejte se na všechny ostatní produkty od značky 
Na našem e-shopu Diotech.cz nakoupíte designová osvětlení pro váš dům, byt nebo kancelář. Vybírejte z široké nabídky produktů od předních výrobců svítidel a udělejte si radost novým designovým osvětlením. Na Diotech.cz máme pro vás svítidla za skvělé ceny. Nákupem online navíc ušetříte čas i peníze. Pořiďte si nové moderní osvětlení z poholí domova online a rozjasněte tak vaši domácnost.
Vybírejte z nabídky
5248
produktů
739
ověřených dodavatelů
Top akce a slevy na vybrané zboží
© Copyright 2018 - 2021 - 
Diotech.cz